Ανατροπή πρόκρισης με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός [video]

bergoalbruz740

Ο Παναθηναϊκός ξεπέρασε μια σειρά δυσκολιών στον πρώτο προκριματικό αγώνα του με αντίπαλο τη Μπριζ, νίκησε στην κατάμεστη Λεωοφόρο με 2-1 και έκανε το πρώτο βήμα για την πόκρισή του στα πλέι οφ του τσάμπιονς λιγκ.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου έχασε πέναλτι με τον Μπεργκ και, κυρίως, έχασε τον Σάντσεθ που αποβλήθηκε στο επίσημο ντεμπούτο του με τον Παναθηναϊκό. Παρ' όλα αυτά, ο Μπεργκ ισοφάρισε πριν λήξει το ημίχρονο και στο δεύτερο ο Καρέλης ευστοχώντας στο δεύτερο πέναλτι που κέρδισε ο Παναθηναϊκό, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.