Δεύτερος στο νήμα ο Παναθηναϊκός [video]

paopodosfpanigiri

Ο Παναθηναϊκός νίκησε στη "Λεωφόρο" τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1 μετά από πολύ καλή εμφάνιση και εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του ΠΑΟΚ στη Νέα Σμύρνη, προσπέρασε στο νήμα τον "δικέφαλο", τερμάτισε στη δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου και μπαίνει με πλεονέκτημα στη διαδικασία των πλέι οφ όπου θα διεκδικήσει, μαζί με ΠΑΟΚ, Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο τη θέση για τα προκριματικά του τσάμπιονς λιγκ.

Ο Παναθηναϊκίος προηγήθηκε στο 4' με το Κλωναρίδη και στο αμέσως επόμενο λεπτό ισοφάρισε ο Ιλιτς για τον ΠΑΣ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου ήταν πολύ καλύτερη και με γκολ των Καρέλη και Λαγού έφτασε στο τελικό 3-1.