Ο Ολυμπιακός καταθέτει μηνύσεις και θα ζητήσει επανάληψη του αγώνα

Το... τρίτο ημίχρονο του αγώνα Βόλος-Ολυμπιακός θα παιχθεί εκτός γηπέδου, αφού η πειραϊκή ομάδα προανήγγειλε σειρά κινήσεων.

Οι «ερυθρόλευκοι», που είναι έξαλλοι με τις αποφάσεις της διαιτητικής ομάδας και του VAR στο Πανθεσσαλικό στάδιο, θα ζητήσει επανάληψη του αγώνα, κάνοντας λόγο για για καθαρή και σκοπούμενη αλλοίωση αποτελέσματος.

Η διοίκηση της ΠΑΕ προτίθεται να μηνύσει τη διαιτητική ομάδα που διηύθυνε τον αγώνα στη θεσσαλική πρωτεύουσα, ενώ από τον Ολυμπιακό επαναλαμβάνεται ότι πρέπει να δρομολογηθούν εξελίξεις στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Σε αντίθετη περίπτωση, εάν δηλαδή «δεν γίνουν άμεσες αλλαγές προσώπων, που θα εγγυώνται την ακεραιότητα της διοργάνωσης, δεν θα συνεχίσουν να νομιμοποιούν αυτή τη φαρσοκωμωδία με την συμμετοχή του Ολυμπιακού».

Super League: Ισοπαλίες για Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Παναθηναϊκό, έκανε σεφτέ ο Παναιτωλικός

Ο Ολυμπιακός πέρασε μόνος πρώτος στην βαθμολογία της Super League, αλλά έδωσε την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να τον προσπεράσει αν νικήσει τον Ατρόμητο.

Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν στο 0-0 με τον ΝΠΣ Βόλου και έφτασαν τους 38 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει σήμερα τον Ατρόμητο στην Τούμπα και να έχει την ευκαιρία να περάσει μόνος πρώτος σε περίπτωση νίκης.

Και οι άλλοι δύο «μεγάλοι» της Αθήνας έμειναν στην ισοπαλία. Ο Παναθηναϊκός σε ένα δύσκολο ματς απέναντι στον Αρη, κόλλησε στο 0-0, ενώ ίδιο ήταν το Σάββατο το αποτέλεσμα για την ΑΕΚ στην έδρα της Λαμίας.

Μοναδικοί κερδισμένοι η Λάρισα, που επικράτησε του Πανιωνίου με 2-0, αλλά και ο Παναιτωλικός που πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας του ΟΦΗ με 2-0. Πεντάρα έριξε ο Αστέρας Τρίπολης το Σάββατο στην Ξάνθη (5-0).

Super League: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη 5-0 (Πασκουάλ 13′, Καπίγια 21′, Φερνάντεθ 82′, Μπαράλες 92′, Σουάρεθ 95′)
Λαμία – ΑΕΚ 0-0
ΑΕΛ – Πανιώνιος 2-0 (Άντονι 17′, Ουάρντα 38′)
Παναιτωλικός – ΟΦΗ 2-0 (78′ Αλμέιντα, Μπαίροβιτς 85′)
Βόλος – Ολυμπιακός 0-0
Παναθηναϊκός – Άρης 0-0