Ξύλο χωρίς γκολ στο ντέρμπι της Μαδρίτης [video]

realatletiko740

Η Ρεάλ έφυγε με μικρό προβάδισμα από την έδρα της συμπολίτισσας Ατλέτικο στο πρώτο ντέρμπι της Μαδρίτης για τα προημιτελικά του champions league έχοντας αποσπάσει το 0-0, αν και οι λογαριασμοί παραμένουν ανοιχτοί αφού όπως φάνηκε σήμερα η πρόκριση θα παιχτεί στις λεπτομέρειες.

Το παιχνίδι ήταν κακό και χαρακτηρίστηκε από τη νευρικότητα και το... ξύλο που έπεσε. Ο Μάριο Μάντζουκιτς της Ατλέτικο το ένιωσε περισσότερο, αποκομίζοντας ένα σκίσιμο στο φρύδι από αγκωνιά του Σέρχιο Ράμος, που θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι και αποβολή αλλά ο διαιτητής δεν καταλόγισε παράβαση. Η Ατλέτικο πίεσε πολύ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτια και να πάρει αυτή προβάδισμα εν όψει του επαναληπτικού αγώνα.