Ματσάρα στην Κομοτηνή και μεγάλη νίκη για τον Πανθρακικό

panthrax

Απ' όλα είχε το παιχνίδι του Πανθρακικού με την Καλλονή, που ανέδειξε νικήτρια την ομάδα της Κομοτηνής με 3-2 και της έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία.

Κατ' αρχάς υπήρξε μπλακ - άουτ που προκάλεσε 20λεπτη καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, αφού εν τέλει το πρόβλημα αποκαταστάθηκε. Στη συνέχεια άρχισε το παιχνίδι που είχε συναρπαστική εξέλιξη και καθήλωσε τους θεατές.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Εμπόου, η Καλλονή ισοφάρισε με τον Μανούσο και ο Ιγκόρ με πέναλτι έκανε το 2-1 για τον Πανθρακικό που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το αυτογκόλ του Τσαμπούρη έκανε το 3-1 για τον Πανθρακικό, όμως στο 75' αποβλήθηκε ο Ηλιάδης των γηπεδούχων και με πέναλτι ο Μανούσος μείωσε σε 3-2. Στα λεπτά που έμεναν, όμως, ο Πανθρακικός έστω και με παίκτη λιγότερο κράτησε το υπέρ του σκορ και την πολύτιμη νίκη.