Μεγάλη νίκη ο Πλατανιάς, 3-0 τον Πανιώνιο [video]

plataniaspanigir

Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μιλούνοβιτς, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ ,ο Πλατανιάς νίκησε με 3-0 τον Πανιώνιο και βελτίωσε σημαντικά τη βαθμολογική του θέση. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς γκολ και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55' με τον Μιλούνοβιτς, αφού λίγο νωρίτερα ο Πανιώνιος είχε δοκάρι με τον Κολοβό.

Στο 59' ο Πανιώνιος έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Οικονόμου με δεύτερη κίτρινη και στο 70' ο Μιλούνοβιτς πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ κάνοντας το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τόρες στο 84'.