Νίκη - θρίλερ ο ΠΑΟΚ με Πανιώνιο [video]

paokpanionios

Ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας αφού χρειάστηκε ιδιαίτερη προσπάθεια και ανατροπή του σκορ για να φτάσει στηνεντός έδρας νίκη με 3-2 επί του Πανώνιου.

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν συναρπαστικό, με τον Πανιώνιο να προηγείται στο 2' με τον Γιάννου, τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο 8' με τον Βίτορ και τον Πανιώνιο να ξαναπαίρνει προβάδισμα με 2-1 στο 10' με έυστοχο χτύπημα αμφισβητούμενου πέναλτι από τον Κολοβό.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια για το ημίχρονο έχοντας ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Μαντούρο και στο δεύτερο έκανε την αντεπίθεσή του για το γκολ της νίκης. Το πέτυχε επίσης με πέναλτι που κέρδισε ο Παπαδόπουλος και μετέτρεψε σε γκολ ο Αθανασιάδης. Στο 86' ακυρώθηκε γκολ του Πανιώνιου ως οφ σάιντ.

Δείτε το πέναλτι του Αθανασιάδη που έκρινε τον αγώνα.