Νίκη στη Βέροια και στο +5 ο Ολυμπιακός [video]

osfpanigiriko

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τον στόχο του, νίκησε έστω και δύσκολα τη Βέροια με 2-0 στην έδρα της και εκμεταλλεύτηκε τη χθεσινή ήττα του ΠΑΟΚ, παίρνοντας διαφορά πέντε βαθμών από τον "δικέφαλο" τον οποίο θα αντιμετωπίσει την επόμενη αγωνιστική στην Τούμπα.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 12ο λεπτό λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Μπαλάφα, όμως, άντεξαν μέχρι το 70', όταν ο Μήτρογλου βρήκε τον δρόμο για τα δίχτια και πέτυχε το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού.

Η Βέροια έμεινε και με εννέα παίκτες στο 76' λόγω αποβολής του Μπατιόν με δεύτερη κίτρινη και στο επόμενο λεπτό ο Ντοσεβί διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τον Ολυμπιακό.\