Ο Αστέρας "ισοπέδωσε" τον ΠΑΟΚ

asterasmainz

Ο εντυπωσιακός Αστέρας Τρίπολης επικράτησε κατά κράτος του πολύ κακού ΠΑΟΚ με 3-0. Ο "δικέφαλος" παραμένει πρώτος στο πρωτάθλημα όμως  ο Ολυμπιακός έχει αύριο την ευκαιρία αν νικήσει στην Ξάνθη να περάσει στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Αρκάδες μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα του αγώνα και στο 9ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι το οποίο όμως έχασε ο Μπαράλες που είδε τον Ιτάνζ να αποκρούει την εκτέλεσή του.

Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο Γιαννιώτας άνοιξε το σκορ σε μια φάση που ο ΠΑΟΚ "φώναξε" για χέρι στην αρχή της φάσης. Στο 30' ήρθε το δεύτερο γκολ του Αστέρα με τον Σανκαρέ και στο 45' ο Γιαννιώτας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 3-0.

Ο ΠΑΟΚ δεν έδειξε την παραμικρή αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας δεν απειλήθηκε αντίθετα έχασε κάποιες ευκαιρίες σε αντεπιθέσεις και έτσι το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος.