Ο Παναθηναϊκός νίκησε τη Βέροια και πέρασε τρίτος [videos]

paoveria

Ο Παναθηναϊκός έκαμψε την αντίσταση της Βέροιας με 2-1 στη Λεωφόρο και με τους τρεις βαθμούς που πήρε, ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας όπου ισοβαθμεί με την Καλλονή.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου προηγήθκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πράντις, το οποίο κέρδισε ο Μπεργκ μαζί με την αποβολή του Μαλόν.

Ο Μπεργκ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου έκανε το 2-0 με το πρώτο του φετινό γκολ στο πρωτάθλημα, αφού είχε χάσει πολλούς αγώνες λόγω τραυματισμού. Η Βέροια αν και με παίκτη λιγότερο πάλεψε και κατάφερα να μειώσει με τον Καλτσά σε 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Δείτε το πέναλτι του Πράνιτς για το 1-0 του Παναθηναϊκού

Δείτε το 2-0 του Παναθηναϊκού με τον Μπεργκ