Έφυγε το τρίποντο από το Ο.Α.Κ.Α [βίντεο]

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να κερδίσει τον αήττητο ολυμπιακό και ηττήθηκε 2-3 και πλέον βρίσκεται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Είδαμε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο απο τους κιτρινόμαυρους με αρκετά αμυντικά αλλά και επιθετικά λάθη. Το σκορ άνοιξε μόλις στο πρώτο λεπτό ο Αγκιμπού με ενα πανέμορφο σουτ. Στο 15 λεπτό με την εξαιρετική σέντρα του Πέτρου Μάνταλου ο Αραούχο καταφέρνει να βρει δίχτυα και να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Η ένωση με την ψυχολογία υπέρ της δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στην εστία. Στο 34 λεπτό ο Ελ Αραμπί σε ένα τετ α τετ διαμορφώνει το σκορ σε 1-2. Στο 70’ το τραγικό λάθος του Mοχαμαντι ευνοεί την θέση του επιθετικού του Ολυμπιακού και γίνεται το 1-3. Η ΑΕΚ βγάζει για ακόμα μια φορά αντίδραση και με σέντρα του Καρίμ ο Αραούχο κάνει ένα εκπληκτικό σουτ με τη μία στο δεύτερο δοκάρι και μειώνει σε 2-3! Ο κόσμος την ένωσης δεν σταμάτησε να φωνάζει συνθήματα και να εμψυχώνει τους παίχτες για ένα γκολ ακόμα.