Η Γιουνάιτεντ αφεντικό του Μάτσεστερ [videos]

manutd740

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θριάμβευσε στο ντέρμπι της πόλης επί της Σίτι με σκορ 4-2 και έκανε ένα ακόμα αποφασιστικό βήμα για την εξασάλιση της συμμετοχής της στο επόμενο τσάμπιονς λιγκ, ενώ αφαίρεσε από τη συμπολίτισσά της τις όποιες ελπίδες της είχαν απομείνει για τη διεκδίκηση του φετινού τίτλου.

Η Σίτι μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 8' στο σκορ με γκολτου Αγουέρο.

Η Γιουνάιτεντ όμως απάντησε άμεσα και στο 14' ισοφάρισε με τον Ασλεϊ Γιανγκ.

Πήγε μάλιστα στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενη με 2-1 με γκολ του Φελαϊνί.

Η Γιουνάιτεντ ήταν εντυπωσιακή στο δεύερο ημίχρονο, πέτυχε γκολ στο 67' με τον Μάτα και στο 73' με τον Σμόλινγκ κάνοντας το 4-1 και ο Αγουέρο διαμόρφωσε το τελικό 4-2 δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Δείτε το 3-1 από τον Μάτα.

Δείτε το 4-1 από τον Σμόλινγκ.