Θρίαμβος του Παναιτωλικού μέσα στην Τούμπα [video]

panaitolikospas

"Φωτιά" στη μάχη του πρωταθλήμτος έβαλε ο Παναιτωλικός με τη μεγάιλη νίκη του επί του ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα με σκορ 2-1. Το αποτέλεσμα αυτό δίνει την ευκαιρία στον Ολυμπιακό αν νικήσει μέσα στη Βέροια στο αυριανό του παιχνίδι να ξεφύγει με διαφορά πέντε βαθμών από τον ΠΑΟΚ και να αποκτήσει μεγάλο προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου, μια εβδομάδα πριν από το μεγάλο μεταξύ τους ντέρμπι στην Τούμπα.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Αλβες ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ για την ομάδα του Αγρινίου. Το πρώτο μόλις στο 7ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι παρά το ότι ο Ιτάνζ έπεσε σωστά, και το δεύτερο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και μ το σκορ στο 1-1 και τον ΠΑΟΚ να πιέζει ασφυκτικά για να πετύχει το γκολ της νίκης.

Ο "δικέφαλος" είχε ισοφαρίσει στο 73' με γκολ του Μακ, αλλά τελικά υπέστη το βαθμολογικό σοκ στις καθυστερήσεις.