Νίκησε και άρεσε η ΑΕΚ

aekxapoeltelaviv

Η ΑΕΚ νίκησε και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της στην Πολωνία όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της, με σκορ 2-0 την Κορόνα Κίελτσε και ο Τραϊανός Δέλλας είδε και πάλι στοιχεία που τον ικανοποίησαν αλλά και σημάδια βελτίωσης σε τομείς που ήθελε.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, η ΑΕΚ ήταν πολύ καλύτερη στο δεύτερο και με κορυφαίο τον Κρισάντους που σκόραρε μια φορά, κέρδισε πέναλτι που έχασε ο Βάργκας και έδωσε ασίστ στον Βάργκας που πέτυχε το δεύτερο γκολ, έφτασε στο τελικό 2-0.

ΑΕΚ (Α’ Ημίχρονο): Ανέστης (32’ Μπαρόχα), Βασιλαντωνόπουλος, Κολοβέτσιος, Αρθο, Πεταυράκης, Σιμόες, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Τζεμπούρ, Μπαρμπόσα, Αραβίδης

ΑΕΚ (Β’ Ημίχρονο: Μπαρόχα (60’ Βούρας), Σβάρνας, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γροντής, Ανάκογλου, Σιμόες (70’ Πλατέλλας), Γκάλο, Βάργκας, Ζόριτς, Κρισάντους