Ασταμάτητος ο ΠΑΣ 4-1 τη Βέροια

paspaok

Ο ΠΑΣ Γιάννενα ήταν "εκρηκτικός" στη σημερινή εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βέροια, την οποία νίκησε με 4-1 έχοντας πετύχει τα τρία πρώτα γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα και με το τελικό σκορ να έχει διαμορφωθεί ήδη από το ημίχρονο.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Γιάννη Πετράκη διατηρήθηκε στην έκτη θέση της βαθμολογίας, απέχοντας τέσσερις βαθμούς από τα πλέι οφ και φυσικά διατηρώντας τις ελπίδες της για συμμετοχή εκεί.

Ο Τσουκαλάς άνοιξε το σκορ στο 8', ο Μανιάς έκανε το 2-0 στο 15' και ο Τζημόπουλος το 3-0 στο 18'. Ο ίδιος παίκτης έκανε και το 4-0 στο 35' και η Βέροια μείωσε σε 4-1 με τον Βεργώνη στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.